شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی

شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی

شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی
  • چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

  • En
بی زحمت - bizahmat
تصاویر اخبار اخبار اخبار اخبار
اخبار شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالیتاریخ خبر:۱۳۹۶/۰۴/۲۰نویسنده : تقی نژاد چاپ خبرخروجی pdfتعداد بازدید : ۱۷۴

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی در برنامه گفتگوی ویژه خبری مردم استان را به مدیریت مصرف برق فراخواند

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، مدیرعامل این شرکت در برنامه زنده تلویزیونی شبکه استانی اترک، مردم استان را به مدیریت بیشتر در مصرف برق فراخواند.

مهندس "علیرضا صبوری" در برنامه سی دقیقه ای گفتگوی ویژه خبری شب گذشته، به اهمیت صرفه جویی در مصرف برق به ویژه در ماه های گرم فعلی تاکید کرد و گفت: در ساعت 15 و 20 دقیقه 14 تیرماه امسال، پیک بار کشور به بیش از 55 هزار مگاوات رسید.

وی با بیان این که در همین ساعت، پیک بار استان نیز با رشد 8 درصدی و با حجم 247 مگاوات اتفاق افتاد اظهار داشت: این در حالی است که، سال گذشته در همین روز، مصرف 227 مگاواتی را در استان شاهد بودیم.

این مسئول افزود: خوشبختانه، خراسان شمالی جزو استان هایی است که تراز تولید برق نسبت به تراز مصرف مثبت است اما با توجه به سراسری و یکپارچه بودن شبکه برق کشور، برق تولیدی استان به استان های سمنان و گلستان نیز صادر می شود و مردم استان نیز همانند سایر هم وطنان باید در مصرف برق صرفه جویی کنند.

وی با اشاره به این که 335 هزار مشترک برق در استان وجود دارد اظهار داشت: مشترکان کشاورزی، یک درصد این آمار را به خود اختصاص داده اند در حالی که 27 درصد مصرف برق استان در این بخش مصرف می شود.

وی تعرفه ناچیز برق کشاورزی را یکی از دلایل افزایش مصرف برق در این بخش ذکر کرد و گفت: همچنین، استفاده از روش های سنتی کشاورزی و آبیاری به شیوه غرق آبی از جمله دلایل این مصرف بالاست که امیدواریم با حرکت سریع به سمت کشاورزی مکانیزه، از مصارف برق این حوزه کاسته شود.

مقام ارشد شرکت توزیع برق خراسان شمالی اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون خاموشی به واسطه افزایش بار شبکه نداشته ایم اما اگر مصارف برق مدیریت نشود و از سهیمه تعریف شده برق استان گذر کنیم، مجبور به اعمال خاموشی خواهیم شد.

وی خطاب به هم استانی ها گفت: اگر هر مشترک تنها یک لامپ اضافه را در ساعات پیک (14 الی 16 و 20 الی 22) خاموش کند، پیک استان 33 مگاوات کاهش خواهد یافت و مجبور به اعمال خاموشی نخواهیم شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی در ادامه در پاسخ به سئوال گوینده خبر مبنی بر نقش شبکه های فرسوده در بروز خاموشی ها اظهار داشت: خوشبختانه از سال 1394 برنامه های جهادی خوبی برای حل این مشکل آغاز شده که از آن جمله می توان به طرح جهادی کاهش تلفات اشاره کرد.

مهندس "صبوری" تبدیل هزار کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار را یکی از برنامه های اجرا شده در این راستا ذکر کرد و افزود: اجرای این طرح تلفات توزیع برق استان را یک رقمی کرد؛ در حالی است که میانگین تلفات کشوری هنوز دو رقمی است.

وی به برنامه استراتژیک شرکت با شعار 555 در افق 1405 نیز تاکید کرد و گفت: مطابق این برنامه، همکاران شرکت توزیع برق استان متعهد شده اند تلفات شبکه و مراجعات حضوری مردم را تا مرز 5 درصد و saidi را نیز تا 5 دقیقه در ماه کاهش کاهش دهند.

این مقام مسئول در این ویژه برنامه که با پخش مصاحبه با مردم استان نیز همراه بود، در خصوص برنامه های شرکت در خصوص بهره برداری از منابع تجدید پذیر خورشید و باد و جذب سرمایه گذار احداث نیروگاه های تجدید پذیر نیز مطالبی عنوان کرد.

وی در خاتمه سخنانش، مردم استان را به حذف مصارف ضروری در ساعات پیک و موکول کردن این مصارف به ساعات کم باری (23 الی 7) فراخواند و تصریح کرد: تعرفه برق در ساعات پیک دو برابر و در ساعات کم باری نصف خواهد شد و هر گونه همراهی مردم در این راستا، هزینه های خانوار را نیز کاهش خواهد داد.

شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی علیرضا صبوری مهران قوامی سیمای اترک گفتگوی ویژه خبری مدیریت مصرف برق
بازدید های امروز : ۵۷۸ بازدید های دیروز : ۱۴۱۳ بازدید های ماه جاری : ۲۰۲۳۹ کل بازدید ها : ۳۶۷۷۷۸

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی می باشد

طراحی و اجرا: توسا