شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی

شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی

شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی
  • چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

  • En
بی زحمت - bizahmat
تصاویر اخبار اخبار اخبار اخبار
اخبار شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی
اخبار شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالیتاریخ خبر:۱۳۹۶/۰۴/۲۲نویسنده : تقی نژاد چاپ خبرخروجی pdfتعداد بازدید : ۱۶۵

کلنگ بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور به زمین زده شد

 

 

 

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، امروز با حضور وزیر نیرو در خراسان شمالی، بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور کلنگ زنی شد.

وزیر نیرو امروز با حضور در خراسان شمالی، کلنگ احداث فاز اول بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور را به زمین زد.

"حمید چیت چیان" پس از کلنگ زنی این نیروگاه به ظرفیت 30 مگاوات در شهرک صنعتی شهرستان جاجرم، این پروژه را آغازگر جهش بزرگی در زمینه تولید انرژی دانست.

وی اهمیت حفاظت از محیط زیست، در دسترس بودن امکان احداث این نوع نیروگاه ها برای اکثر نقاط کشور و عدم نیاز به خطوط انتقال و توزیع و اشتغال زایی را از جمله اهداف پیگیری ایجاد پروژه های تجدید پذیر در کشور عنوان کرد.

وزیر نیرو احداث نیروگاه های خورشیدی در اراک، اصفهان و همدان به ظرفیت های زیر 10 مگاوات را از جمله پروژه های موفق خورشیدی تا کنون برشمرد و افزود: با توجه به ظرفیت 30 مگاواتی نیروگاه جاجرم، این نیروگاه، بزرگترین پروژه خورشیدی تا این لحظه در کشور است.

وی مقررات روشن و انگیزه بخش ایران برای سرمایه گذاری در زمینه نیروگاه های تجدید پذیر را یکی از دلایل استقبال کشورهای خارجی از این پروژه ها عنوان کرد و گفت: تا کنون 3 میلیارد و 600 میلیون دلار درخواست سرمایه گذاری خارجی در این حوزه ثبت شده که بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی را به خود اختصاص می دهد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی نیز در این باره اظهار داشت: یک شرکت سوئیسی عهده دار سرمایه گذاری و احداث این پروژه شده است.

وی با اشاره به این که فاز اول این نیروگاه در زمینی به مساحت 45 هکتار در نزدیکی پست 400 کیلوولت جاجرم احداث خواهد شد اظهار داشت: برای این منظور 50 هکتار زمین در این منطقه، در اختیار شرکت سرمایه گذار قرار گرفته است.

وی افزود: 4 پروژه 30 مگاواتی در زمینی به مساحت 200 هکتار در جاجرم و اسفراین پیش بینی شده که با توجه به نزدیکی به پست و مصرف کننده عمده، بهترین شرایط را با کمترین تلفات انتقال برق خواهد داشت.

وی با بیان این که این نیروگاه تا 6 ماه آینده به بهره برداری می رسد اظهار داشت: در مرحله بهره برداری 358 نفر و پس از پایان کار نیز 41 نفر در این پروژه مشغول به کار خواهند شد.

گفتنی است تمامی تولید برق فاز اول این نیروگاه، در شهرستان جاجرم مصرف خواهد شد.

خراسان شمالی با دارا بودن حداقل 300 روز آفتابی در سال و گرد و غبار اندک و همچنین ظرفیت بالای خطوط انتقال، شرایط بهینه ای برای احداث نیروگاه های خورشیدی دارد و سرمایه گذار سوئیسی این پروژه، برای 310 مگاوات احداث نیروگاه در نقاط مختلف استان اعلام آمادگی کرده است.

 

شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی علیرضا صبوری مهران قوامی کلنگ زنی نیروگاه خورشیدی وزیر نیرو حمید چیت چیان
بازدید های امروز : ۵۷۸ بازدید های دیروز : ۱۴۱۳ بازدید های ماه جاری : ۲۰۲۳۹ کل بازدید ها : ۳۶۷۷۷۸

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان شمالی می باشد

طراحی و اجرا: توسا