چهارشنبه, ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ ۱۳:۵۰ ۵۲
طبقه بندی: داخلی
چچ
خاموشی خواسته راهی که تمام شد، کاهش خاموشی ناخواسته راهی که آغاز شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی در نخستین جلسه هماهنگی و تبیین برنامه های شرکت در سال 1397 عنوان کرد:

خاموشی خواسته راهی که تمام شد، کاهش خاموشی ناخواسته راهی که آغاز شد

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، نخستین جلسه هماهنگی و تبیین برنامه های شرکت در سال 1397 برگزار شد.

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، نخستین جلسه هماهنگی و تبیین برنامه های شرکت در سال 1397 برگزار شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی مطابق آیین همه ساله، در همایش آغازین سال که با هدف تبیین برنامه های شرکت در سال جدید برگزار شد، ضمن شادباش مجدد جشن نوروز، تغییرات طبیعت را الگویی برای تغییر در نگرش ها و رفتارهای انسانی دانست و همه همکاران مجموعه را به ایجاد تغییرات مثبت در سال جدید فراخواند.

مهندس "علیرضا صبوری" سپس ضمن اشاره به نامگذاری امسال به سال حمایت از کالای ایرانی توسط مقام معظم رهبری، موفقیت های چشمگیرتری را در تمامی ارکان کشور و همچنین شرکت توزیع برق خراسان شمالی متصور شد.

وی در ادامه، مختصری از عملکرد شرکت در سال گذشته را بیان کرد و گفت: خوشبختانه در سال 1396 اقدامات خوبی در تمامی حوزه های فنی و اجرایی و اداری و عمرانی انجام شد که تبدیل 720 کیلومتر شبکه فشار ضعیف به کابل خودنگهدار، افزایش شمار نقاط اتوماسیون شبکه به 312 نقطه، ارتقای وضعیت سامانه خط گرم و تجهیزات خودرویی و انباری، ایجاد شعبات جدید، بهبود وضعیت سامانه روشنایی معابر و اصلاح و سرویس بخش عمده ای از شبکه های استان از جمله این اقدامات بوده است.

مقام ارشد شرکت توزیع برق استان سپس، کسب رتبه های برتر در جشنواره شهید رجایی و رعایت حقوق مصرف کنندگان از سوی شرکت توزیع برق استان در سال 1396 را برگ تاییدی بر عملکرد خوب شرکت در سال گذشته توصیف کرد و استمرار این موفقیت ها را در سال جدید خواستار شد.

مدیرعامل، بخش دوم سخنرانی خود در این مراسم را با بیان این جمله که "منابع محدود باید صرف مسائل معدود که بیشترین مشکلات را ایجاد می کند شود"، آغاز کرد و در ادامه رویکرد شرکت در سال جدید را کاهش خاموشی های ناخواسته عنوان کرد.

مهندس "صبوری" به تبیین و تشریح اهداف شرکت در سال 1397 پرداخت و گفت: تمامی فعالیت های فنی در حوزه بهره برداری باید در قالب استقرار pm(تعمیر و نگهداری پیشگیرانه) انجام شود.

وی ضمن تقدیر از عملکرد شهرستان فاروج به عنوان نخستین شهرستان پاکسازی شده از شبکه سیمی در بخش شهری، تبدیل 800 کیلومتر شبکه فشار ضعیف دیگر به کابل خودنگهدار در دیگر نقاط استان را برای سال جدید مورد انتظار عنوان کرد.

به گفته این مسئول 150 کیلومتر شبکه فشار متوسط نیز در سال جاری باید به روکش cct مجهز شود که در این راستا، نقاط ریسک پذیرتر در اولویت خواهند بود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی افزایش شمار نقاط اتوماسیون شبکه به 600 نقطه تا پایان سال جاری، توسعه اتوماسیون شبکه فشار ضعیف، تجهیز آزمایشگاه تجهیزات فشار متوسط تا پایان فصل بهار، پیگیری ساخت ساختمان و راه اندازی واحد اتفاقات و عملیات شماره 2 توزیع برق شهرستان بجنورد و توسعه و احداث ساختمان های توزیع برق شهرستان های گرمه و جاجرم و راز و جرگلان تا پایان سال جاری را از دیگر اهداف و برنامه های سال 1397 شرکت توزیع برق استان برشمرد.

وی همچنین توسعه برون سپاری خدمات با تجهیز دفاتر برق روستایی(بدرانلو، شوقان، زرق آباد و حصار گرمخان)، ارتقای قابلیت اطمینان شبکه های فشار متوسط هوایی، پیگیری درصد وصول و تحقق وصول 100 درصدی مطالبات، خرید و نصب 10 هزار چراغ LED، راه اندازی مرکز بازیافت کالا در انبار مرکزی، تجهیز مامور سرای تهران، بارگیری از پست فوق توزیع زیارت شهرستان شیروان و شروع بحث مطالعات فاز اجرایی پست چهارم بجنورد در محل تخته ارکان را از دیگر اقدامات پیش بینی شده برای سال جاری ذکر کرد.

مهندس "صبوری" همچنین بر توسعه بخش نرم افزاری شرکت تاکید کرد و افزود: استقرار HSE، استقرار سیستم اندازه گیری شاخص های MIS، استقرار نرم افزار خدمات پس از فروش ناب و استقرار نرم افزار جامع منابع انسانی در شرکت در سال جدید می تواند بسیاری از خطاهای احتمالی انسانی در اجرای عدالت سازمانی را برطرف نماید.

وی همچنین با تقدیر از عملکرد همکاران شرکت در حوزه اجرای نظام آراستگی 5 سین، بر استمرار این نظام با اولویت سازماندهی و سرمدی (2 سین پایانی) تاکید کرد.

وی در بخش دیگر سخنانش از احتمال خریداری حدود 3 هزار کنتور AMI جدید در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: این اقدام در راستای هدفگذاری امسال مرکز فهام برای پایش 55 درصد کل انرژی مصرفی استان انجام خواهد شد.

وی همچنین جذب 100 درصدی اعتبارات سرمایه ای در سال 1396 را یکی از افتخارات شرکت دانست و افزود: انتظار می رود در سال جاری نیز این موفقیت تکرار شود.

مقام عالی شرکت توزیع برق استان دستیابی به عدد 8.7 درصد در بحث کاهش تلفات و دستیابی به عدد 150 دقیقه saidi تا پایان سال جاری را از جمله هدف های مهم امسال یاد کرد و خطاب به مدیران شهرستان ها، تهیه هر چه سریع تر سند پیش مطالعه طرح جامع کاهش تلفات 3 شهرستان بزرگ را خواستار شد.

مهندس "علیرضا صبوری" در خاتمه سخنانش ضمن تاکید مجدد بر به روز رسانی برنامه استراتژیک شرکت، همکاران مجموعه را به ترویج و به کارگیری فرهنگ خلق فرصت دعوت و اظهار امیدواری کرد: با دستیابی به اهداف تعیین شده بتوانیم، پایان سال 1397 را جشن بگیریم.

در این مراسم انواع موسیقی های سنتی و محلی استان با اجرای هنرمندان بومی و محلی و چندین کلیپ با موضوع صنعت برق و تحول در سال جدید و بهار طبیعت نیز اجرا و پخش شد که مورد استقبال همکاران قرار گرفت.