دوشنبه, ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۴:۰۰ ۳۰
طبقه بندی: مدیرعامل
چچ
سرقت از شبکه های توزیع برق خراسان شمالی به مرز صفر رسید

با تبدیل بیش از 1500 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار؛

سرقت از شبکه های توزیع برق خراسان شمالی به مرز صفر رسید

به گزارش دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی، میزان سرقت های شبکه برق در خراسان شمالی به مرز صفر رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی با اشاره به تبدیل بیش از 1500 کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار طی دو سال گذشته گفت: با تبدیل این حجم از شبکه به کابل خودنگهدار، علاوه بر مزایای دیگر این نوع اقدام، میزان سرقت از شبکه برق نیز کاهش قابل ملاحظه ای داشته است.

مهندس "علیرضا صبوری" با بیان این که پیش از این، ماهانه حدود 2 تن سرقت سیم در شبکه های توزیع برق استان گزارش می شد افزود: با اجرای پروژه های تبدیل شبکه، هم اکنون به عدد کمتر از یک کیلوگرم رسیده ایم که امید است پس از اتمام پروژه، سرقت از شبکه به صفر مطلق برسد.

وی مشکلات سرقت از شبکه های توزیع برق در گذشته را متعدد ذکر کرد و اظهار داشت: قطعی برق در محدوده سرقت، اعزام نیرو برای جایگزینی کابل ها و ادوات سرقتی، هزینه های زمانی و ریالی این اقدامات، پیگیری های حقوقی و قضایی و خطراتی که متوجه سارقان شبکه بود، همگی از جمله مشکلات دائمی شرکت به شمار می رفت.

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، هیچ گونه از اقدامات بازدارنده از سرقت در گذشته چندان موفق نبوده و ما تصمیم گرفتیم به جای تعقیب قضایی مجرمان، زمینه های وقوع جرم را از بین ببریم که به این منظور با اجرای پروژه های تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار توانستیم میزان سرقت از شبکه را به مرز صفر برسانیم.

مهندس"صبوری"، کاهش تلفات، کاهش خاموشی، افزایش ایمنی، کاهش اتصالات منجر به آتش سوزی با شاخ و برگ درختان، کاهش پرنده زدگی، بهبود مبلمان شهری شبکه و پیشگیری از انشعاب گیری های غیرمجاز را از جمله دیگر مزایای تبدیل شبکه های سیمی به کابل خودنگهدار برشمرد.

گفتنی است: شرکت توزیع برق خراسان شمالی برای سال 1397، تبدیل 800 کیلومتر دیگر از شبکه سیمی فشار ضعیف استان که به طور عمده شبکه های روستایی را شامل می شود، در اولویت برنامه های خود قرار داده است.